Капана.БГ

Капана.БГ

Тепе Джамборе 2025 наближава. Празникът на движението и културата, който ще изпълни улиците на Пловдив с вълнение. 

 

Тази година към спортно-културния маратон се присъединяват емблематичният пловдивски клоун Ивомир Игнатов – Кени и неговият театър „Хенд“ с цялото си артистично очарование и обич към Пловдив.

 

На 21 юни 2025 г. от 19:30 ч. градът под тепетата отново ще се изпълни с ритъм, движение и усмивки. Над 500 участници ще поемат по маршрута, преминаващ през ключови пловдивски локации и именно в една от тях, Римския стадион, Кени и екипът на театър „Хенд“ ще представят специално театрално улично шоу, посветено на духа на движението, града и радостта.

 

„Щастливи сме, че тази година Кени и театър „Хенд“ ще бъдат с нас. Те са символ на пловдивския културен живот и ще направят Джамборето още по-незабравимо“, сподели Георги Алексиев от организационния екип на събитието.

 

Римският стадион е една от спирките по трасето на всички участници, място, където историята среща настоящето, а движението среща театъра. Това е още един пример как Тепе Джамборе обединява спорт, култура и общност.

 

Имате още малко време да се запишете на www.tepejambore.com. А ако не ви се бяга – просто елате да сте публика на Римския стадион. Ще бъде истинско шоу!

 

Проектът се осъществява с подкрепата на община Пловдив и е част от Културния календар на града за 2025 година.

За 24 май, най-голямото населено място с банатски българи в северната ни съседка – Румъния, бе огласено от звънливите гласове на 35–те момичета от хор „Евмолпея“. Сутринта, в читалище „Яку Ронков“ - Стар Бешенов, следобед в културен център „Карол Телбизов“, вечерта в римокатолическия храм „Успение на Пресвета Богородица“, през следващия ден в гр. Тимишоара и Винга – Детско-девическия хор „Евмолпея“ при ЦПЛР-ОДК – Пловдив с диригент д-р Алия Хансе, клавирен съпровод Йорданка Иванова и артмениджър Ганка Янкова, развяваше знамето на българската просвета и култура, чрез своите прекрасни изпълнения.

 

Персоналната покана към състава, отправена от Посланика на Република България в Румъния Радко Влайков и с подкрепата на Георги Наков - депутат на българското национално малцинство в Румънския парламент, лидер на Съюза на банатските българи и Почетен консул на България в гр. Тимишоара, не бе случайна. В 20 – годишната си творческа биография хор „Евмолпея“ е гостувал в различни културни-дипломатически мисии, но като че ли тази беше изключително затрогваща, защото е свързана с един от най-светлите, най-български от всички празници (както го нарича Ботев).

 

Българският дух завладя сърцето на Стар Бешенов още при тържественото отбелязване на патронния празник на Теоретическия лицей „Св. Св. Кирил и Методий“ - Дудещий Веки, с което се даде началото на 280 - годишнината на юбилейните дни от основаването на първото българско училище в света. (Банатското школо е било открито още когато Паисий Хилендарски е бил дете). За това „Евмолпеите“, отдадени на каузата, прегърнаха с гласовете си идеята да заявят делото на Светите братя и с голяма преданост да се докоснат до нашата историческа и духовна памет. Поздрав към всички участници и гости на тържеството отправиха Георги Наков, който е гласът на българското малцинство в Румъния, Огнян Илиев – първи секретар от дипломатическото  представителство  на       Р България в Румъния, Йоан Топчов – директор на българското училище, Боно Кукапан – кмет на Дудещий Веки (Стар Бешенов), Елена Дойчева–Драгомир – референт по културата към СББР, Катерина Татов – общински съветник представляващ българската общност в Тимишоара.

 

„Всички присъстващи гости, домакини и организатори бяха изключително щастливи да посрещнат и усетят изпълненията на пловдивските момичета, които преминаха през душата на децата. Изцяло българската програма неизменно започна с всеучилищния химн „Върви народе възродени!“ и премиерното изпълнение на песента „Училище, родно!“  на  акад. Николай Стойков. Те събраха аплаузите и възторга на българската общност и доказаха, че хор „Евмолпея“ носи кауза и дух! Момичетата зарадваха своите връстници не само с песните си, а и с размяната на персонални подаръци за всеки ученик. Този празник е много специален за банатските българи. Тази година се навършват 10 години от приемането на закон в Румънския парламент, с който 24-ти май е обявен за Ден на българския език в Румъния“, разказаха ръководителите на Хора.

 

„С такава емоция и под български ритми продължи сърдечното и весело детско общуване, което бързо премина в приятелство. В следващите два концерта момичетата представиха на публиката пъстър репертоар, в римокатолическата църква в Стар Бешанов и в неоготическата катедрала „Света Троица“ във Винга. Те изпълниха старинна църковна музика, старобългарски молитви, които преливаха от църковна музика в български фолклор. Произведенията звучаха органично и сякаш сливаха живия звук с храмовата архитектурата“, разказа още диригентът д-р Алия Хансе. „За прекрасната енергия, излъчена от децата, благодариха пастор  Пири Радулов от Винга, отец Стоян Мирчов от Стар Бешанов, пастор Себастиян от католическата катедрала в Тимишоара  и сестра Ирина от музея на религиите, която изнесе запомнящ се урок по вероучение.“

 

„На всички концерти, с особено умиление приемаха песента „Хубава си моя горо“. Тук пролича професионализма на диригента д-р Алия Хансе, да вплете популярната българска песен по текст на Любен Каравелов – (свързал революционния си път с Румъния) сред многоцветната програма, която показа отново умението на хористките да интерпретират с лекота песни от различни националности и епохи. Концертите бяха излъчвани директно, отразени в медиите и в местния вестник „Нашият глас“, който излиза два пъти месечно от 1990 г. до сега и отразява важни събития от ежедневния живот и дейността на българската общност в Румъния. Представители на вестника разказаха, че хората тук говорят един архаичен български език наследен от дедите им напуснали България през 1688 г. след потушаването на Чипровското въстание“, разказа Ганка Янкова.                                         В рамките на празничното събитие по случай 280-годишния юбилей на най-старото в света българско училище „Св. св. Кирил и Методий“ и 200-годишнината от издаването на „Рибния буквар“, бе представено за първи път юбилейното тритомно издание с неиздавани трудове на д-р Петър Берон. Събитието бе организирано от Посолството на България в Румъния и Съюза на банатските българи в Румъния, което се проведе в Стар Бешенов – най – стародавния център на българщината в Румъния.

 

„Рибният буквар“ е първия български учебник през Възраждането издаден на майчин български език в Румъния с различни поучения. Заради огромния принос на д-р Петър Берон и обвързаността на жизнения му и творчески път с различни градове в Румъния  премиерата на тритомника и документалния филм за него на издателство „Нитон“ се състоя в Румъния.

 

Тази двувековна годишнина бе включена в списъка на бележитите годишнини по линия на ЮНЕСКО, по инициатива на България, подкрепена от Румъния и Франция, а представянето тук в Румъния бе под патронажа на Националната комисия на Р България за ЮНЕСКО.

 

Въпреки продължителното пътуване до Стар Бешенов, Винга и Тимишоара момичетата от хор „Евмолпея“ се завърнаха много заредени и щастливи от това кратко турне изпълнено с енергия, нови впечатления, приятелства и покани. Те ще запомнят със сигурност красивия исторически център на гр. Тимишоара, католическата катедрала с гробницата на единствения български епископ Никола Станиславич, централния парк с алея на личности, сред които и на най-успешния български кмет Карол Телбизов.

 

„Хористките донесоха в душите си огромно удовлетворение от поредното си XXXIV – то задгранично турне, от успешно изпълнената мисия, но най – вече, че тук в Банат имат много приятели и почитатели на тяхното красиво пеене и че винаги са добре дошли в това кътче с дух от България“, разказа още д-р Алия Хансе.

Четвъртък, 29 Май 2025 10:36

Къде да ходим днес в Пловдив

Започват Международният танцов фестивал „Черната кутия“, Пролетен панаир на занаятите и Plovdiv Food Park Festival 2025

17.00ч. – Галерия „ЗАНАЯТИ“, ул.Д-р Вълкович №3, Откриване на изложба „Код Носия - Кукли, пазители на традицията“ на майстор Румяна Герчева.  

Посетителите ще имат възможност да се докоснат до изяществото на ръчно изработени плъстени кукли, облечени в народни носии от различни етнографски области на България. Всяка кукла е миниатюрна вселена от багри, шевици и вълнена топлина. Авторът на изложбата,  майстор Румяна Герчева от гр. Шумен,  ще разкаже  историята за сътворяване на куклите и детайлите по тяхната изработка.  От програмата на Пролетен панаир на занаятите.

17.30 ч. -  Дефиле от Галерия „ЗАНАЯТИ“ до площад „Римски стадион“  за откриване на Пролетен панаир на занаятите.

18.00ч. - площад „Римски стадион“, Официално откриване на Пролетен панаир на занаятите.

С участието на Школата за народни танци „Луди Млади“ към НЧ „Проф. Кирил Дженев-2018“.

29 май /четвъртък/, 19.00 ч.,  Драматичен театър Пловдив - Камерна зала

Откриване на 19-тото издание на Международния фестивал за театър и съвременен танц „Черната кутия“ със спектакъла APRES TOUT на танцова компания Gipsy Raw – Франция на артистите Manon Mafrici & Pasquale Fortunato.

Хореографите Манон Мафричи и Паскуале Фортунато поставят под въпрос понятието време. Te прекарват часове в създаване - опити, поправки, нови опити... Време, което не отчитат, размишлявайки върху стойността на своя танц. За разлика от времето, което няма видима граница, танцьорът има. Apres tout е перфектната сплав между брейкденса на Паскуале и хибридния стил на Манон. Едно богато на емоции и техника шоу!

GIPSY RAW е професионална френско-италианска танцова компания, базирана в Северна Франция. Манон Мафричи и Паскуале Фортунато насърчат своите артисти, идващи с различен танцов опит, да съчетаят различията си, за да създадат един изключителен танц!

Манон Мафричи e мултидисциплинарен танцьор, започнала да танцува класически балет и джаз. Тя иска да се откъсне от академичните кодове и се среща с хип-хоп танца, така развива своя хибриден стил. Работи с ARTMOVE CONCEPT ръководена от Soria Rem и Mehdi Ouachek, в спектаклите "Fli" (2019 - 2020) и "Anopas" (2021 - 2022). след което и с Hervé Koubi в спектакъла му „Одисей“. Манон е също част от Visual Maker – колектив от визуални артисти, с които създава ORIGAMI , спектакъл който представя в Япония през 2020 г.

Паскуале Фортунато (Paco Power) е роден в семейство на танцьори. Той се превръща в един от най-влиятелните bboys в Италия. Паскуале е професионален танцьор от 18-годишна възраст в множество международни компании и спектакли: мюзикала “Notre Dame de Paris” , където е главен bboy от 2012 г. насам, работи и с трупата на Hervé Koubi в продължение на 3 години, с която пътува по света в спектакли като „Les nuits Barbares“, „Ce que le jour“ и „Odyssey“. През последната година танцува с компания Accrorap на Кader Аttou в спектаклите „Allegria“ и „The Roots“.

От днес до неделя започва най-очакваният Plovdiv FOod Park FEstival, предлагащ с нтернационални вкусове, мобилни кухни на колела, готварски демонстрации, готварски клас, бармански миксове, занаятчийски бири и разбира се много музика.

Стартът на събитието ще бъде поставен в 17:00 ч. с представяне на разнообразието от участници, представящи апетитни рецепти от цял свят. Публиакта ще опита традиционни тайвански ястия, португалски специалитети, корейски вкусове, традиционна италианска кухня, белгийски вафли, американски бургери и грил.

Още тази вечер с ВХОД СВОБОДЕН от 21:00ч. на сцената излизат Sen I & the Roots Rocket feat. Jаhmmy, Bibi and Daria! Една от най-успешните реге банди, прославили България по целия свят с таланта и опита си в жанра с внушителния си състави музика ще гарантират доброто настроение на публиката.

Петъчната сцена (30 май) ще бъде посветена на рока, защото на сцената излиза пловдивската банда Richard Manta.

През уикенда напреднали и начинаещи кулинари ще застанат рамо до рамо с шеф Даниела Рей, за да се включат в Мастър клас “Вкусове от Азия”, по време на който ще придобият нови умения под ръководството на шеф готвача. Вечерната програма ще бъде под звуците на вечни хитове с музикално бинго и награди, диджеи до края на вечерта и късно излъчване на футболния нампионат в една от зоните на фестивала.

Барманско шоу с цветни коктейли, джин бар и разнообразие от занаятчийски бирени вкусове ще допълват настроението на събитието, а съпровода на зоната за храна и напитки ще бъде поднесен от селекция диджеи.

На 1-ви юни празнуваме децата с богата детска програма, палачинки за закуска, творчески ателиета, работилници, театрално-марионетно шоу, прясно изцедени сокове и детска дискотека с много танци, подаръци …и вкусен сладолед. Овкусен със сол-пипер, аромат на мента, карамел и хмел - Plovdiv FOOD Park те очаква на Младежки хълм от днес до неделя. Следете информацията във фейсбук страницата и събитието - Plovdiv Food Park Festival 2025.

В Деня на детето – 1 юни, Регионална занаятчийска камара – Пловдив и Община Пловдив канят всички деца, желаещи да се докоснат до магията на занаятите на „Детски панаир на занаятите“.

 

Той ще се проведе  в пространството пред БНБ на ул. „Райко Даскалов“, където от 11.00ч до 14.30ч. ще се представят единадесетте традиционни занаята, в които се обучават децата в Занаятчийско училище – Пловдив.

 

Майстори – занаятчии очакват в ателиета по Иконопис; Национален костюм; Накити; Художествена керамика; Художествена обработка на дърво и дърворезба; Художествени тъкани /вертикален стан/; Писани яйца; Художествена керамика / грънчарско колело/; Пекарство /Сладкарство ; Художествени тъкани /плъсти/ и Рисуване върху стъкло, всички деца, желаещи да се потопят във вълшебството на българските занаяти, включвайки се в  демонстрации и практически занимания.

 

„За нас ще бъде изключително удоволствие да се присъедините към дефилето, което ще тръгне в 11.00ч. на 1 юни, неделя, с маршрут от емблематичните стълби на Каменица с надпис „Пловдив 2019“ и ще продължи до сградата на БНБ на ул. „Райко Даскалов“. Занимателна детска,  музикална програма и викторина с награди ще съпровождат детските работилници“, призовават организаторите от РЗК – Пловдив.

 

„Детски панаир на занаятите“ е част от Проект „Занаятчийско училище – Пловдив“, част от  Културния календар на града за 2025 г. и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив и ХОЛДИНГ КЦМ 2000.

 

Събитието е с вход свободен и кани деца, родители и всички граждани и гости на град Пловдив да преживеят един незабравим празник на традициите, творчеството и детската радост.

От средата на юни до началото на септември Пловдив отново ще се смее под звездите с най-добрите заглавия от театралната сцена в рамките на Панорама на комедиите „Завеса под звездите“. В емблематичната лятна сцена на кино „Орфей“ водещи трупи, популярни актьори и обичани спектакли ще зарадват публиката с премиери, класика и актуални хитове.

 

Откриването е на 16 юни с премиерното комедийно шоу „КОМикадзе на КРЪСТЮпът“ на обичания Кръстю Лафазанов. Седмицата продължава с мащабната постановка на Театър Българска Армия „Много шум за нищо“ от Шекспир (20 юни), с впечатляващ ансамбъл от 17 актьори, сред които Иван Радоев, Гергана Данданова и Ненчо Илчев. На 22 юни сцената ще приеме още една премиера – „Две обиколки на парка“ с участието на Стефка Янорова, Поли Недкова, Георги Кадурин и Дони.

 

Сред новите заглавия е и „И верният отговор е...“ – нестандартна винкел-комедия с Луиза Григорова-Макариев, Христо Пъдев и Боряна Братоева (30 юни), както и „Билет за Америка“ с Башар Рахал и Иван Бърнев (26 август). Месецът завършва с острата комедия „Прецакани“ (29 август), където ще видим Койна Русева, Асен Блатечки и Милена Маркова.

 

През септември Пловдивската публика ще се срещне с няколко специални премиери: „Тиха луда нощ“ – класическа английска бурлеска от Рей Куни с Руслан Мъйнов и Кирил Ефремов (1 септември), както и сатиричният спектакъл „За вредата от образованието, културата и изкуството“ с братя Мангасарян и режисура на Теди Москов (2 септември). На 4 септември панорамата ще завърши с обичания хит „Ревност“ с Асен Блатечки и Мария Сапунджиева.

 

Сред заглавията, които вече са се утвърдили като фаворити на публиката, отново ще видим „Отчаяни съпрузи“ с Бойко Кръстанов, Даниел Пеев и Явор Бахаров (10 юли), както и „Това не го казвай“ със Захари Бахаров и Теодора Духовникова (25 юли), които ще се играят на сцената на Летен театър „Бунарджика“. На същата сцена е и концертът от  съпътстващата музикална програма –АBBA Симфони с участието на Люси Дяковска, Милица Гладнишка и Плевенска филхармония на 25 юни.

 

Спектаклите се играят под открито небе в духа на истински летен театрален празник. Зрителите ще имат възможност да се срещнат с част от звездите преди представленията, а подробности ще бъдат публикувани на фейсбук страницата на Арт-събития „Орфей“, където може да се следи и пълната програма.

 

Билети се предлагат в мрежата на Eventim, на каса МаскАрт, на билетните каси в Пловдив, както и онлайн на eventim.bg и grabo.bg.

 

Панорама на комедиите „Завеса под звездите“ се реализира с подкрепата на Община Пловдив като част от Културния календар на града за 2025 година.

Син на легендата Андреа Бочели, младият италианец тръгва по собствен път в музиката и пристига за първия си концерт в България – на 11 юни в Античния театър в Пловдив

 

На 11 юни Античният театър в Пловдив ще приеме едно от най-вълнуващите музикални събития на лятото – първия концерт в България на Матео Бочели. Син на легендарния Андреа Бочели, Матео гради собствена звездна траектория – с глас, харизма и душа, които се помнят.

 

„Израснах в дом, където музиката беше навсякъде – класика, поп, соул. Именно тази атмосфера събуди у мен желание да се изразявам чрез звук и емоция“, споделя той. Първото му голямо прозрение идва като тийнейджър, когато усеща колко силно живото изпълнение свързва артиста с публиката.

 

Матео създава музика на няколко езика, но казва:„Италианският е език на сърцето ми. В него мога да кажа всичко с една дума.“

 

С влияние от имена като Ед Шийрън и Адел. „Обожавам честността в музиката на Ед – той е толкова автентичен. А Адел… нейният глас е душа.” Работата му с артисти като Джеси Шаткин и PARISI в дебютния албум Matteo му помага да открие нови хоризонти: „Научих, че автентичността е най-голямата сила на всеки артист.”

 

Неочаквано за мнозина, Матео има и опит като модел – работил е за Guess редом до Дженифър Лопес. „Пол Марсиано ми е приятел и ме покани да участвам в кампания. Това беше приключение! Не се смятам за модел, но модата ми показа колко е важно излъчването – тя също е форма на изразяване.“ споделя той.

 

Най-емоционалният му момент досега? „Да изпълня Time To Say Goodbye с баща ми на наградите „Оскар“ беше чест и сбъдната мечта.“ А първото му изпълнение на живо е на 18-годишна възраст и то не къде да е – а в Колизеума в Рим в концерт на знаменития си баща.

 

За бъдещето мечтае просто и истински: „Да продължа да раста, да се вдъхновявам и да докосвам душите на хората чрез музиката.“ А на малката си сестра Вирджиния, която също пее, казва с усмивка: „Тя не се нуждае от съвет – тя вече сияе!“.

 

На въпрос с коя своя песен би описал Италия, Матео не се колебае: Honesty. „Тя е за простите, истински моменти – смях около масата, чаша вино, петък вечер с приятели. Това е Италия за мен. Красота, която не се нуждае от показност.“

 

Не пропускайте да бъдете част от тази музикалната магия – Summer Night с Матео Бочели – на 11 юни 2025, Античен театър, Пловдив! Един концерт на Матео не е просто вечер с музика – това е среща с емоцията, с изкуството, с Италия. Последни билети са в продажба в системата на Ивентим.

 

 

Международният фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща”- част от Културния календар на Община Пловдив – беше удостоен с авторитетната награда “Златно перо” за принос към българската култура и изкуство. Отличието беше връчено на артистичния директор на фестивала Мила Павлова от изпълнителния директор на “Кантус Фирмус” Васил Димитров на тържествена церемония, състояла се в “Сити Марк Арт център” в София в навечерието на светлия празник на българската писменост и култура.

 

Сред останалите наградени изявени личности в областта на изкуството и културата са големият български художник Емил Стойчев, режисьорът Виктор Чучков, водещият на предаването “Култура.БГ” по БНТ Димитър Стоянович, актьорът Захари Бахаров, диригентът Константин Добройков, певците Стефан Вълдобрев и Тони Димитрова, сценографът Никола Тороманов, списание “Лик”, балетна школа “Маша Илиева”, вокална група “Бон-Бон”и др.

 

Международният фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща”, избрал за своя емблема едно от най-красивите музейни пространства в Старинен Пловдив – Балабановата къща, със самото си основаване през 2010 г. зае място в челните редици на културните процеси в България. Припознат като един от факторите, спомогнали за избирането на Пловдив за европейска столица на културата, фестивалът вече 16 години прокарва мост между световната и българската сцена, представяйки у нас едни от най-добрите образци на класическата музика.

 

Във фестивалната програма през годините са участвали стотици прочути музиканти и формации с бляскава кариера, утвърди като негова запазена марка и слогана „за първи път”. Именно на неговата сцена са осъществени първите гостувания в България на знаменитите: Еманюел Паю (соло флейтист на Берлинска филхармония), Радек Баборак (соло валдхорнист на Берлинска филхармония) и „Баборак ансамбъл”, Солистите на Националния оркестър на Франция, Ансамбъл „WIEN” от Виенска филхармония, начело с българката Албена Данаилова, „Paganini String Quartet” от Миланската Скала; първи рецитали в Пловдив на Красимира Стоянова, Евгени Божанов, Пламена Мангова, Клавирно дуо Аглика Генова – Любен Димитров, Орлин Анастасов и мн. други.

 

Наред с тази основна линия – привличането на ярки личности с международно признание, „Дни на музиката в Балабановата къща“ имат и друг, прераснал в мисия, приоритет – фестивалът предоставя форум за изява на млади дарования, като им осигурява рядката привилегия да музицират на една сцена с прочути артисти. Осигурява им и безценната възможност за усъвършенстване чрез организираните от „Музикартисимо майсторски класове”, водени от световноизвестни майстори в професията. Над 1800 млади музиканти са взели участие в концертната и образователната програма на фестивала до този момент.

 

Мащабите на разрасналия се през годините фестивал наложиха приобщаването и на други подиуми с културно-историческа значимост в Пловдив – Римски стадион, Античен театър, Епископската базилика на Филипопол, Малката Базилика, къща Хиндлиян, Етнографски музей, Исторически музей, Дом на културата „Борис Христов”, като Балабановата къща запазва изначалното си първенство, бидейки жизненият символ на фестивала, неговото сърце.

 

МФ „Дни на музиката в Балабановата къща” е носител на редица авторитетни отличия – още при самото му прохождане през 2010 телевизия ЕuroNews го откроява като едно от най-значимите събития в Пловдив, а през 2015 френско-германският телевизионен канал „АRТЕ”, в посветения си на бъдещата Европейска столица на културата – 2019 филм, му отрежда специално място сред елита в творческия потенциал на града. Наградите „Музикален проект на годината” в престижната класация „Музикант на годината“ на БНР, награда „ПЛОВДИВ“ за музика, и Златен медал от Министерство на културата за принос в честванията на 100-годишнината от рождението на великия бас Борис Христов, законно довеждат до трикратното удостояване на МФ „Дни на музиката в Балабановата къща” със знаменателния лейбъл „Европейски фестивал“ на Европейската фестивална асоциация.

 

Присъден за забележителната професионална класа и въздействие на форума на национално и международно равнище, този сертификат за качество поставя „Дни на музиката в Балабановата къща” сред най-значимите съвременни музикални форуми в европейския свят.

Страница 1 от 2400

КОНТАКТИ: [email protected]; [email protected]


Всички мнения и твърдения, изразени в това или във всяко друго издание на Фондация „Отец Паисий 36“, са такива на техния автор и/или издател и не отразяват непременно възгледите на Фондация „Америка за България“ или на нейните директори, служители или представители.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…